Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Daca o firma indeplineste la 31.12.2023 toate ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Daca o firma indeplineste la 31.12.2023 toate conditiile pentru ...

Daca o firma indeplineste la 31.12.2023 toate conditiile pentru impozit micro, poate trece "la cerere" (benevol) la impozit pe profit?
da sigur fara probleme. Depune D700 pana la 15.04.2024 cu optiunea de trecere la profit.
Multumesc frumos pentru raspuns.