Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Clarificare impozit micro/impozit pe profit
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Clarificare impozit micro/impozit pe profit

Buna ziua! In 2023 am avut 2 microintreprinderi. La sf lunii decembrie una am cedat o sotului meu. Am depus documentele la sfarsitul lunii decembrie iar modificarea la registrul comertului a fost efectuata la inceputul lunii ian. In aceste conditii tb sa trec cu una din firme la impozit pe profit?
Dr G, utilizator
da trebuie musai . Se ia situatia de la ORC de la 31.12.2023