Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Firma la care am lucrat e in insolventa,actiunea mea ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Firma la care am lucrat e in insolventa,actiunea mea in instanta ...

Firma la care am lucrat e in insolventa,actiunea mea in instanta pt recuperarea creantelor salariale si contravaliarea bonurilor de masa a fost suspendata.Cand se va relua actiunea in instanta si cine o va face?
Ar trebui să verificați dacă ați fost înscris la masa credala și, eventual, dacă ați fost înscris cu suma corecta
Înscrierea în tabelul de creanțe a creanțelor salariale se face de către administratorul/lichidatorul judiciar din oficiu, pe baza datelor primite de la administratorul statutar.

Verificați dacă sunteți în tabelul de creanțe cu toată suma pe care o solicitați și dacă nu, puteți formula contestație la tabelul de creanțe, dacă sunteți în termen.

Sper să vă fie de folos informațiile.