Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Se apropie data de 9 iunie când vor avea loc alegerile
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Se apropie data de 9 iunie când vor avea loc alegerile

Bună ziua, se apropie data de 9 iunie când vor avea loc alegerile locale și parlamentare. Va rog sa mă lămuriți cu o întrebare ce are legătură cu campania electorală.
În timpul campaniei electorale primarii deja în funcție mai au voie sa deruleze lucrări ce au legătură cu asfaltarea unui drum? Poate aduce utilaje și muncitori doar ca să pară ca face ceva pentru localitate, în timpul campaniei electorale?
Mulțumesc
1980nicoleta, utilizator
Da, au voie sa deruleze lucrări ce au legătură cu asfaltarea unui drum... Mandatul primarului se exercită până la depunerea jurământului de către primarul nou-ales.