Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua ! Cele 2 zile libere acordate pt ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua ! Cele 2 zile libere acordate pt embriontrasfer pot ...

Bună ziua ! Cele 2 zile libere acordate pt embriontrasfer pot fi luate consecutiv ,una după alta ? Una în ziua embriontransferului și cea dea doua a doua zi pt recuperare?
Salariatele care urmeaza o procedura de fertilizare, «in vitro», beneficiaza anual, de un concediu de odihna suplimentar, platit, de trei zile care se acorda dupa cum urmeaza:
a) 1 zi la data efectuarii punctiei ovariene;
b) 2 zile începand cu data efectuarii embriotransferului.

Cele 2 zile pot fi acordate una dupa alta.