Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Soțul meu are, în urma unui proces de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Soțul meu are, în urma unui proces de succesiune, sulte de plată ...

Bună ziua!
Soțul meu, în urma unui proces de succesiune are sulte de plata. Sulte pe care nu le putem acoperi.
Dacă nici la recurs nu câștiga, ce alte cai de atac exista? Se poate renunta la moștenire în stadiul asta?
Exista șansă ca să mi se execute casa? Casa luata cu act de vanzare cumpărare pe numele meu, el fiind trecut în calitate de sot.
Va mulțumesc!
Dragan Annaa, utilizator
Despre ce fel de inscrisuri oficiale este vorba? In general regula este ca ce se putea face trebuia si se putea face in apel, in recurs, repet, nu se mai corecteaza chestiuni care tin de fondul litigiului.