avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Soțul meu are, în urma unui proces de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Soțul meu are, în urma unui proces de succesiune, sulte de plată ...

Bună ziua!
Soțul meu, în urma unui proces de succesiune are sulte de plata. Sulte pe care nu le putem acoperi.
Dacă nici la recurs nu câștiga, ce alte cai de atac exista? Se poate renunta la moștenire în stadiul asta?
Exista șansă ca să mi se execute casa? Casa luata cu act de vanzare cumpărare pe numele meu, el fiind trecut în calitate de sot.
Va mulțumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 24 Aprilie 2024
Dragan Annaa, utilizator
Cel mai recent răspuns: Adalbert Gabriel Gazdovici , Avocat 17:18, 25 Aprilie 2024
Despre ce fel de inscrisuri oficiale este vorba? In general regula este ca ce se putea face trebuia si se putea face in apel, in recurs, repet, nu se mai corecteaza chestiuni care tin de fondul litigiului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Imbunatatiri aduse imobilului in perioada de partaj! ContSters114133 ContSters114133 sunt in proces de divort si partaj de 2 ani in faza de apel.in aceasta perioada sotul a locuit in casa si a adus imbunatatiri casei si dupa introducerea ... (vezi toată discuția)
Succesiune / iesire din indiviziune ContSters199472 ContSters199472 Buna ziua, Suntem intr-un proces la faza de recurs. Am obtinut o hotarare la apel ,care s-a contestat cu recurs pentru sulta care s-a stabilit sa fie ... (vezi toată discuția)
Partaj judiciar sarm07opr sarm07opr In cadrul unui partaj judiciar, pentru 5 loturi de teren diferit (3 loturi situate in intravilan si 2 loturi situate in extravilan) intre 3 persoane ,instanta ... (vezi toată discuția)