Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună! Am și eu o întrebare, dacă mie îmi expiră ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună! Am și eu o întrebare, dacă mie îmi expiră contractul ...

Bună! Am și eu o întrebare, dacă mie îmi expiră contractul de muncă acesta fiind pe determinat pe 1 iunie și nu vrea s mai mi-l prelungească pe motiv ca a aflat ca sunt însărcinată pot intra în șomaj iar din șomaj să beneficiez de prenatal și postnatal? Eu normal în august ar fi trebuit să intru în prenatal
Voinea Catalina, utilizator
Da, se poate intra în șomaj, iar din șomaj să beneficiati de prenatal, postnatal, dupa care de CCC.
Cornel Vasile, Consilier juridic