avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 403 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună! Am și eu o întrebare, dacă mie îmi expiră ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună! Am și eu o întrebare, dacă mie îmi expiră contractul ...

Bună! Am și eu o întrebare, dacă mie îmi expiră contractul de muncă acesta fiind pe determinat pe 1 iunie și nu vrea s mai mi-l prelungească pe motiv ca a aflat ca sunt însărcinată pot intra în șomaj iar din șomaj să beneficiez de prenatal și postnatal? Eu normal în august ar fi trebuit să intru în prenatal
Ultima modificare: Sâmbătă, 27 Aprilie 2024
Voinea Catalina, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:27, 28 Aprilie 2024
Da, se poate intra în șomaj, iar din șomaj să beneficiati de prenatal, postnatal, dupa care de CCC.
Ultima modificare: Duminică, 28 Aprilie 2024
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drepturi gravida Cristyna92 Cristyna92 Buna ziua Sunt angajata la o firma cu contract pe determinat ,lucrez la aceasta firma de aprox 1 an si 2 luni si in tot timpul acesta mi s-a facut ... (vezi toată discuția)
Cim pe durata determinata inceteaza daca sunt in prenatal? adeliana adeliana Buna ziua! O intrebare, pe 18 iulie 2014 o sa intru in prenatal, urmand sa nasc undeva pe la 15 august anul acesta. Lucrez cu contract de munca pe perioada ... (vezi toată discuția)
Concediu de maternitate..... helisstalin helisstalin Sunt profesor suplinitor si am contract de munca pe perioada determinata, pana la 31 aug 2010. Sunt insarcinata si in august 2010 voi fi un 7 luni de sarcina. ... (vezi toată discuția)