avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pasaport autoturism inmatriculat in Polonia - ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pasaport autoturism inmatriculat in Polonia - obtinere duplicat !

Buna ziua !
Cum trebuie procedat ( daca se mai poate face / obtine un duplicat la pasaportul (pierdut ) al unei masini adusa din Polonia? (ptr Inmatriculare RAR) .
Brieful exista in original , masina are ITP + RCA valabil pana la sfarsutul anului .!

Se poate face R.A.R.- ul ,......doar cu brief original si contract ?

Polonia a renuntat sa mai faca de cca 1 an de zile , carti de identitate ptr autoturisme ! (informatia este de pe net)

Multumesc mult !
Ultima modificare: Luni, 29 Aprilie 2024
costinz, utilizator

Alte discuții în legătură

Cartea de identitate a autoturismului ionut74 ionut74 Buna ziua,am cumparat o masina din piata auto in anul 2010,dar nu am inmatriculat-o pe mine.I-am facut ITP-ul in decembrie 2010 iar acum cand a trebuit sa fac ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare autoturism daniel_b daniel_b un roman a adus o masina din Italia iar eu am cumparat-o de la acesta ! daca nu mai am factura dintre italian si romanul de la care am cumparat masina si ... (vezi toată discuția)
Pierdut brief !!! nina_ar nina_ar Buna ziua! As dori sa stiu si eu care este procedura si ce acte sunt necesare in cazul in care s-a pierdut brief-ul ... (vezi toată discuția)