Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pasaport autoturism inmatriculat in Polonia - ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pasaport autoturism inmatriculat in Polonia - obtinere duplicat !

Buna ziua !
Cum trebuie procedat ( daca se mai poate face / obtine un duplicat la pasaportul (pierdut ) al unei masini adusa din Polonia? (ptr Inmatriculare RAR) .
Brieful exista in original , masina are ITP + RCA valabil pana la sfarsutul anului .!

Se poate face R.A.R.- ul ,......doar cu brief original si contract ?

Polonia a renuntat sa mai faca de cca 1 an de zile , carti de identitate ptr autoturisme ! (informatia este de pe net)

Multumesc mult !
costinz, utilizator