avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 176 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Porblema legata de handicap
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Porblema legata de handicap

Buna ziua, mama mea nu este apta de munca de cativa ani, are osteoporoza avansata, 53 ani, exista posibilitatea sa-i fac un venit? Vechime in munca minim 15 ani.Pitesti, arges
Ultima modificare: Marți, 30 Aprilie 2024
Andu.Ionescu, utilizator
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 14:44, 30 Aprilie 2024
Are ceva stagiu de cotizare ?
da, 15 ani vechime in munca + facultate de 3 ani
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Singura forma de pensionare posibila la acest moment este pensie de invaliditate.
Detalii, aici:
[ link extern ]
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună dimineața. o întrebare la colegi despre pensii. o femeie ... Marius Bote Marius Bote Bună dimineața. O întrebare la colegi despre pensii. O femeie de 64 de ani fără activitate acum, dar cu 13 ani de vechime , poate ieși la pensie acum ? ... (vezi toată discuția)
Pensie cotizatie 25 ani copilarosul copilarosul Buna ziua! Va rog sa imi spuneti daca sora mea care este nascuta la data de 06.11.1958 si are o vechime in munca de 25 ani si 5 luni poate beneficia de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, o persoana care are are varsta de pensionare dar nu ... Laura988 Laura988 Buna ziua, o persoana care are are varsta de pensionare dar nu are vechime suficienta pe cartea de munca, ce venit poate avea pentru a se sustine , momentan nu ... (vezi toată discuția)