Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Porblema legata de handicap
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Porblema legata de handicap

Buna ziua, mama mea nu este apta de munca de cativa ani, are osteoporoza avansata, 53 ani, exista posibilitatea sa-i fac un venit? Vechime in munca minim 15 ani.Pitesti, arges
Andu.Ionescu, utilizator
Are ceva stagiu de cotizare ?
da, 15 ani vechime in munca + facultate de 3 ani
Singura forma de pensionare posibila la acest moment este pensie de invaliditate.
Detalii, aici:
[ link extern ]