avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 305 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua. Soțul meu o să iasă la pensie în ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua. Soțul meu o să iasă la pensie în decembrie deoarece ...

Bună ziua. Soțul meu o să iasă la pensie în decembrie deoarece împlinește 60 ani și are o vechime de 40 ani și 2 luni.Pt că o să fie pensie anticipată beneficiază de punctele de stabilitate?Vă mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 11:23, 1 Mai 2024
Da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie anticipata cu penalizare maimyc maimyc Tatal meu va implini in octombrie 2010 varsta de 60 de ani si are 40 de ani vechime. Vrea sa iasa la pensie anticipat dupa ce implineste varsta, insa cum se va ... (vezi toată discuția)
Cerere informatii melcsy melcsy Mama mea este nascuta in 1955 sept 16 si pe 1 august 2012 implineste 40 de ani vechime in munca. As dori sa stiu la care pensie poata sa iasa la anticipata sau ... (vezi toată discuția)
Pensia anticipata si pensia anticipata partiala buna ziua , as ... truscamonika truscamonika Pensia anticipata si pensia anticipata partiala Buna ziua , as dori sa stiu cand ar putea sa iasa sotul meu la pensie anticipata , fiind nascut in 04.06.1964 ... (vezi toată discuția)