Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vreau sa cumpar un apartament in bloc monument istoric ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vreau sa cumpar un apartament in bloc monument istoric de clasa ...

Vreau sa cumpar un apartament in bloc monument istoric de clasa B. Stiu ca atat pt vanzare-cumparare cat si ulterior pt amenajari interioare e nevoie de aprobare de la ministerul cultelor. Sa iau un avocat pt a nu avea probleme ulterior? Care sunt cei mai siguri pasi de urmat?
RKara, utilizator
Solicitati de la Primarie certificat de urbanism. Acolo este/ar trebui sa fie, raspuns la intrebarea dv.