avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 387 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Prietenul meu din Ucraina vrea să vândă modele 3D
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Prietenul meu din Ucraina vrea să vândă modele 3D

Buna ziua! Sunt străină, prietena mea este refugiată din Ucraina și vrea să vândă modele 3D. Va rog sa-mi spuneti ce acte sunt necesare pentru acest tip de activitate?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:31, 4 Mai 2024
In primul rand, va trebui sa isi aleaga o forma de exercitare pentru activitati economice ..PFA, I.I. sau SRL etc.

Dupa infiintarea acesteia, va putea vinde modele 3D.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vreau sa deschid o firma de sonorizari dinamo99 dinamo99 Buna ziua, as dori sa imi infiintez o firma de sonorizari. Care ar fi tipul de firma potrivit pentru acest tip de activitate? SRL,PFA,II ? Care sunt ... (vezi toată discuția)
Deschidere spălătorie auto EugeniaEe EugeniaEe Buna seara! M-ar interesa să stiu ce acte sunt necesare pentru deschiderea unei spălătorii auto. Multumesc anticipat! (vezi toată discuția)
Cesiune gratuita fond de comert Undertaker Undertaker Exista vreo prevedere legala care sa impiedice cesiunea cu titlu gratuit al unui fond de comert? In fapt e vorba de o societate straina care vrea sa infiinteze ... (vezi toată discuția)