Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Prietenul meu din Ucraina vrea să vândă modele 3D
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Prietenul meu din Ucraina vrea să vândă modele 3D

Buna ziua! Sunt străină, prietena mea este refugiată din Ucraina și vrea să vândă modele 3D. Va rog sa-mi spuneti ce acte sunt necesare pentru acest tip de activitate?
In primul rand, va trebui sa isi aleaga o forma de exercitare pentru activitati economice ..PFA, I.I. sau SRL etc.

Dupa infiintarea acesteia, va putea vinde modele 3D.