Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună. Are dreptul soțul să nu îmi dea transferul ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună. Are dreptul soțul să nu îmi dea transferul copilului ...

Bună. Are dreptul soțul să nu îmi dea transferul copilului la altă școală, în situația în care ne-a dat afară din casa mamei lui și nu am cum să duc copilul la școala unde avem domiciliul, acțiunea de divorț nefiind finalizată.
Are sau nu drept exista remedii juridice pt asa ceva.Discutati cu av angajat dacă nu aveți angajați va probabil încă soțul o sa va scaneze..
Puteți obține prin intermediul instantei suplinire acordului necesar pt înscrierea la școală..
Sesizați instanta.
Mergeți la avocat și se va rezolva.

București 2024