Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Se incadreaza la violare de domiciliu?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Se incadreaza la violare de domiciliu?

Buna tuturor.
De cateva luni ma mutasem impreuna cu iubitul meu intr-un apartament cu chirie.
Am facut contractul de chirie doar pe numele meu, dar am declarat la administratia blocului ca vom locui 2 persoane in apartament.
Dupa o cearta mai urata, eu eram plecata din oras si el a chemat fara sa ma anunte, un prieten, si-a luat lucrurile si a plecat.
Ca o fi luat si ceva din lucrurile mele, nu stiu exact, nici nu am stat sa verific fiecare lucrusor la rand prin casa, ca nici nu mai stiu ce si pe unde era exact.
Dar ma deranjeaza foarte tare ideea ca acel prieten, un strain pt mine, a umblat prin casa unde locuiesc, poate si prin lucrurile mele.
Se incadreaza la violare de domiciliu faptul ca prietenul lui a intrat in apartamentul inchiriat pe numele meu, desi nu a intrat singur, ci la invitatia si impreuna cu fostul meu iubit?
Multumesc.
Nu e violare de domiciliu.