Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... AMENDA ACHITATA LA O ALTA PRIMARIE DIN ACELASI JUDET
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

AMENDA ACHITATA LA O ALTA PRIMARIE DIN ACELASI JUDET

Cereti returnarea banilor la administratia financiara a primariei respective, in baza art. 168 din codul de procedura fiscala..
Art. 168. - Restituiri de sume
(1) Se restituie, la cerere, contribuabilului/plătitorului orice sumă plătită sau încasată fără a fi datorată. (2) În situaţia în care s-a făcut o plată fără a fi datorată, cel pentru care s-a făcut astfel plata are dreptul la restituirea sumei respective.
latka, utilizator