Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, Salariat cu 4 popriri si a trimis o ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, Salariat cu 4 popriri si a trimis o sentinta civila-divort- ...

Buna ziua,
Salariat cu 4 popriri si a trimis o sentinta civila-divort- prin care comunica si cuantumul pensiei alimentare. Ca angajator ce obligatii am in momentul de fata?
Daca angajatul doreste ca, pe langa popriri, sa ii virati, la cerere, 1/4 din venit catre copil, o pșuteti face in baza unei cereri.
Aceasta insa excede executarilor silite, fiind o virare de venit la cerere in alt cont si atat. Sa ii fie clar.
Depinde si care este situatia reala a salariatului, ce urmareste prin asta etc. Ma tem ca alta e cauza cererii lui.