Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cumul pensie cu salariu legea 360/2023 Voi ieși în ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cumul pensie cu salariu legea 360/2023 Voi ieși în luna august ...

Cumul pensie cu salariu legea 360/2023
Voi ieși în luna august la pensie cu reducerea varstei standard de pensionare după 35 ani lucrati la metrou în grupa 1 și condiții speciale. Am dreptul de a cumula pensie cu salariu
Aveti dreptul de a cumula pensie cu salariu.
Cumulul se face cu contractul de munca vechi sau trebuie incheiat unul nou ? Eu sunt intr-o situatie asemanatoare si lucrez in sectorul privat.
Multumesc anticipat.
Cato6403, utilizator
Trebuie încheiat un nou contract de muncă, deoarece cel vechi încetează de drept.
Vorbiți cu angajatorul să vă facă atunci un alt contract de muncă determinat sau nedeterminat.
Dapix, utilizator
Multumesc foarte mult.
Toate cele bune ...