avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 678 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua am pierdut certificat de moștenitor am doar ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua am pierdut certificat de moștenitor am doar copie ...

Buna ziua am pierdut certificat de moștenitor am doar copie la succesiune merge copia sau trebuie originalul aștept răspuns mulțumesc
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 11:19, 13 Mai 2024
Obligatoriu trebuie să prezentați certificatul cel ORIGINAL.
Copia xerox nu vă folosește la nimic.

Faceți cerere pentru ca să primiți un duplicat.
Nu știu sigur dacă se mai poate atât de simplu în cazul dvs.
Știu că foarte greu se eliberează duplicate la certificatele de moștenitor.
Ultima modificare: Vineri, 10 Mai 2024
Dapix, utilizator
Puteţi obţine un duplicat al certificatului de moştenitor de la notarul public care l-a eliberat şi în arhiva căruia se află originalul. Notarul public poate elibera duplicatul actului notarial la cererea părţilor interesate.
Buna ziua ce acte trebuie pentru succesiune ? Mulțumesc aștept răspuns
Păi ați spus în topic că ați dezbatut succesiunea, și deja ați primit certificatul de moștenitor, pe care apoi l-ati pierdut.
Ultima modificare: Luni, 13 Mai 2024
Dapix, utilizator
cred ca il cauta pe ala de deces...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua. am pierdut certificatul de moștenitor și îmi este ... Stoica Marcel Stoica Marcel Bună ziua. Am pierdut certificatul de moștenitor și îmi este necesar la preschimbarea buletinului. De la Camera Notarilor publici a Municipiului ... (vezi toată discuția)
Titlu proprietate bella_y bella_y Buna ziua! Va scriu si eu cu o problema.Mama mea este mostenitoarea unui teren impreuna cu un nepot pe un titlu de proprietate lasat de bunica mea adica mama ... (vezi toată discuția)
Help !! copie titlu de proprietate theathea theathea Va rog sa-mi spuneti carei institutii sa ma adresez pt a-mi elibera o copie legalizata dupa un titlu de proprietate eliberat de COMISIA JUDETEANA PT. ... (vezi toată discuția)