Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua am pierdut certificat de moștenitor am doar ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua am pierdut certificat de moștenitor am doar copie ...

Buna ziua am pierdut certificat de moștenitor am doar copie la succesiune merge copia sau trebuie originalul aștept răspuns mulțumesc
Obligatoriu trebuie să prezentați certificatul cel ORIGINAL.
Copia xerox nu vă folosește la nimic.

Faceți cerere pentru ca să primiți un duplicat.
Nu știu sigur dacă se mai poate atât de simplu în cazul dvs.
Știu că foarte greu se eliberează duplicate la certificatele de moștenitor.
Dapix, utilizator
Puteţi obţine un duplicat al certificatului de moştenitor de la notarul public care l-a eliberat şi în arhiva căruia se află originalul. Notarul public poate elibera duplicatul actului notarial la cererea părţilor interesate.
Buna ziua ce acte trebuie pentru succesiune ? Mulțumesc aștept răspuns
Păi ați spus în topic că ați dezbatut succesiunea, și deja ați primit certificatul de moștenitor, pe care apoi l-ati pierdut.
Dapix, utilizator
cred ca il cauta pe ala de deces...