avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 624 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Avem o problema cu vecinul. Și-a făcut o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Avem o problema cu vecinul. Și-a făcut o fosă ...

Bună ziua.
Avem o problema cu vecinul. Și-a făcut o fosă septică la 50 de cm de gard și apă murdară cu un miros puternic se scurge la noi in curte. Am discutat cu ei nu s-a rezolvat nimic. Oare ce este de făcut?
Cel mai recent răspuns: Ambr98 , utilizator 12:24, 13 Mai 2024
Plangere la mediu.
Cum se scurge la voi in curte ? are drenul la dvs in curte?
Este o fosă septică făcută de un "Dorel" din bolțari. Fără drenaj fără nimic.

gi-jane2 a scris:

Plangere la mediu.
Cum se scurge la voi in curte ? are drenul la dvs in curte?

La mediu, ISC, primarie, vedeti daca are autorizatie si avize, ce fel de foisa este? Fosele, de regula, nu au scurgeri supraterane, nu imi e clar...

aia e hazna, nu e fosa septica
Ambr98 a scris:

Este o fosă septică făcută de un "Dorel" din bolțari. Fără drenaj fără nimic.

gi-jane2 a scris:

Plangere la mediu.
Cum se scurge la voi in curte ? are drenul la dvs in curte?



Fie il notificati pe vecin ca sa ramaneti in relatii bune, fie direct la mediu si primarie si peste tot si le solicitati sa dispuna amendarea lui si desfiintarea constructiei ilegale.

Alte discuții în legătură

Buna ziua, de 2 ani am cumparat o casa la tara, am facut fantana ... ioana zamfirescu ioana zamfirescu Buna ziua, de 2 ani am cumparat o casa la tara, am facut fantana in gradina. De cateva zile apa a inceput sa miroase a canalizare, atunci ne am dat seama ca ... (vezi toată discuția)
Magazie construita la limita dintre proprietati fara acordul vecinului+ scurgere apa din precipitatii pe terenul vecin Mimi74 Mimi74 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un sfat in urmatoarea problema: detin un teren construibil, de care nu m-am putut ocupa timp de un numar de ani. Initial am ... (vezi toată discuția)
Conflict garda de mediu nelugoloman nelugoloman Am depus o reclamatie la Garda de Mediu impotriva vecinului pentru ca scurgerile de la toaleta si anexa pentru animale se revarsa in curtea noastra . am ... (vezi toată discuția)