Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Avem o problema cu vecinul. Și-a făcut o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Avem o problema cu vecinul. Și-a făcut o fosă ...

Bună ziua.
Avem o problema cu vecinul. Și-a făcut o fosă septică la 50 de cm de gard și apă murdară cu un miros puternic se scurge la noi in curte. Am discutat cu ei nu s-a rezolvat nimic. Oare ce este de făcut?
Plangere la mediu.
Cum se scurge la voi in curte ? are drenul la dvs in curte?
Este o fosă septică făcută de un "Dorel" din bolțari. Fără drenaj fără nimic.

gi-jane2 a scris:

Plangere la mediu.
Cum se scurge la voi in curte ? are drenul la dvs in curte?

La mediu, ISC, primarie, vedeti daca are autorizatie si avize, ce fel de foisa este? Fosele, de regula, nu au scurgeri supraterane, nu imi e clar...

aia e hazna, nu e fosa septica
Ambr98 a scris:

Este o fosă septică făcută de un "Dorel" din bolțari. Fără drenaj fără nimic.

gi-jane2 a scris:

Plangere la mediu.
Cum se scurge la voi in curte ? are drenul la dvs in curte?

Fie il notificati pe vecin ca sa ramaneti in relatii bune, fie direct la mediu si primarie si peste tot si le solicitati sa dispuna amendarea lui si desfiintarea constructiei ilegale.