Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Daca tatăl copilului nu se interesează de copil îl ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Daca tatăl copilului nu se interesează de copil îl pot decădea ...

Daca tatăl copilului nu se interesează de copil îl pot decădea din drepturile părintești?
Nu, nu aveti aceasta calitate legala, sa cereti decaderea din drepturi.

La ce anume va referiti, ca nu s-ar interesa de copii'?
Nu le plateste lunar pensia de intretinere'?
Dapix, utilizator
Puteți obține doar exercitarea în mod exclusiv a autorității parintesti asupra copilului, ceea ce este suficient astfel încât să fiți singurul parinte care ia decizii în legătură cu creșterea și educarea copilului.
Contactați un avocat și discutați în detaliu toate aspectele juridice referitoare la situația dvs.