Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare perioada CIM perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare perioada CIM perioada determinata

Buna ziua

Un CIM perioada determinata 9 luni, poate fi modificat/incheiat un AA cu modificare perioada in 4 luni (respectiv micsorare)? Pozitia ramane neschimbata.

Multumesc,
Da, durata c.i,.m. poate fi modificata prin act aditional.
Buna ziua,

Multumesc! Mai am o intrebare: AA de cand ar trebui incheiat? Ex: perioada era 01.01.2024-30.09.2024 si doresc modificarea pana la data de 01.07.2024.

Multumesc,
tstefana, utilizator
Incheierea actui aditional la contract se face anterior producerii modificarii ... adica daca de la 01.06. se modifica durata , atunci actul se va incheia cel mai tarziu pe 31.05.