Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, În urna dispariție părinților rămân ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, În urna dispariție părinților rămân patru ...

Buna ziua,

În urna dispariție părinților., rămân patru frați pentru succesiune Unul din frați vrea sa îl treacă pe baiatul lui pe certificatull de moștenire după părinții lor, astfel încât pe certificatul de Moștenitor sa apăra numele celorlalți 3 frați și numele nepotului.

Este posibil sa se facă asta?

Multumesc
Nu, decat dacă dezbat fratii succesiunea si apoi tatal ii da fiului .
Multumesc.