Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... E legal???
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

E legal???

Buna ziua,ma confrunt cu o situatie mai delicata si vreau sa stiu daca dpdv juridic e legal ceea ce intrepind:
Sunt angajata unei firme multinationale coordonez departamentul tehnic al acesteia...si pe langa am o firma cu alti 2 colegi de aici (la care suntem actionari,nu angajati)care are ca si clienti clientii multinationalei respective, o parte din bunurile celei din urma trec prin firma mea.
Sub ce incidenta a legii ne situam in cazul in care cineva rautacios ar face public acest lucru fata de multinationala?ce urmari as avea?ca ma cam macina gandul acesta?
Nu imi spune nimeni nimic??ce sa fac?
Eu cred ca dvs.va aflati intr-o situatie de incompatibilitate , avand in vedere acelasi specific . Exista aici un conflict de interese .