Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot sa aflu in ce sala si unde este procesul la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot sa aflu in ce sala si unde este procesul la care trebuie sa ma prezint

Buna ziua,

Problema mea este ca nu am primit acasa nici o citatie, nimic, si nu am decat numarul dosarului data si ora la care este procesul si mai scrie Complet Stagiar, cum pot sa aflu unde este si in ce sala se tine procesul? Ce inseamna Complet Stagiar? Daca poate cineva sa ma ajute apreciez gestul. Multumesc, Bogdan.
intrati pe portal.just.ro sau just.ro/portal si va ve-ti lamuri.
1- Accesati site-ul instantei care urmeaza sa solutioneze cauza in care sunteti parte
2-Daca detineti numarul dosarului,data si ora judecariii cauzei,va revine obligatia sa va prezentati la instanta in timp util si parcurgeti listele informative postate la salile de judecata.
Sa inteleg ca nu stiti instanta care o sa judece dosarul...ce calitate aveti (parat, reclamant, inculpat)?

[ link extern ] /
Cabinet de Avocat "Stan Petru Radu", Avocat
Am facut o contestatie la retinerea permisului de conducere, si maine este procesul la ora 8:30, este vorba de judecatoria sector 1, dar ce mi s-a dat este doar numarul dosarului si ora. Doar vreau sa aflu sala unde trebuie sa merg maine.
ynocentta a scris:

1- Accesati site-ul instantei care urmeaza sa solutioneze cauza in care sunteti parte
2-Daca detineti numarul dosarului,data si ora judecariii cauzei,va revine obligatia sa va prezentati la instanta in timp util si parcurgeti listele informative postate la salile de judecata.

Multumesc pentru raspunsuri. Deci practic o sa trebuiasca sa merg maine la judecatoria sector 1 si sa ma uit pe niste liste si aflu sala. Corect? Multumesc