avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 639 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot sa aflu in ce sala si unde este procesul la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot sa aflu in ce sala si unde este procesul la care trebuie sa ma prezint

Buna ziua,

Problema mea este ca nu am primit acasa nici o citatie, nimic, si nu am decat numarul dosarului data si ora la care este procesul si mai scrie Complet Stagiar, cum pot sa aflu unde este si in ce sala se tine procesul? Ce inseamna Complet Stagiar? Daca poate cineva sa ma ajute apreciez gestul. Multumesc, Bogdan.
Cel mai recent răspuns: davbog1984 , utilizator 13:16, 16 Februarie 2010
intrati pe portal.just.ro sau just.ro/portal si va ve-ti lamuri.
1- Accesati site-ul instantei care urmeaza sa solutioneze cauza in care sunteti parte
2-Daca detineti numarul dosarului,data si ora judecariii cauzei,va revine obligatia sa va prezentati la instanta in timp util si parcurgeti listele informative postate la salile de judecata.
Sa inteleg ca nu stiti instanta care o sa judece dosarul...ce calitate aveti (parat, reclamant, inculpat)?

[ link extern ] /
Ultima modificare: Marți, 16 Februarie 2010
Cabinet de Avocat "Stan Petru Radu", Avocat
Am facut o contestatie la retinerea permisului de conducere, si maine este procesul la ora 8:30, este vorba de judecatoria sector 1, dar ce mi s-a dat este doar numarul dosarului si ora. Doar vreau sa aflu sala unde trebuie sa merg maine.
ynocentta a scris:

1- Accesati site-ul instantei care urmeaza sa solutioneze cauza in care sunteti parte
2-Daca detineti numarul dosarului,data si ora judecariii cauzei,va revine obligatia sa va prezentati la instanta in timp util si parcurgeti listele informative postate la salile de judecata.


Multumesc pentru raspunsuri. Deci practic o sa trebuiasca sa merg maine la judecatoria sector 1 si sa ma uit pe niste liste si aflu sala. Corect? Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Copie dosar arhiva vera58 vera58 Cum si de unde pot obtine o copie dupa un dosar care a fost la judecatoria sector 1. avand ca obiect tulburarea de posesie? Dosarul este din anul 1999 si este ... (vezi toată discuția)
Aflarea unei sentinte andreeadragos andreeadragos Buna ziua! As dori o informatie cu privire la o sentinta judecatoareasca. Am inteles ca sentinta trebuia trimisa prin posta dar din pacate nu am primit ... (vezi toată discuția)
Buna ziua - dosar de negasit pe portalul instantelor de judecata nico7777 nico7777 Va rog sa-mi spuneti, daca este posibil ca un dosar sa nu apara pe site-ul just.ro desi astazi a avut loc prima sedinta pentru judecarea cauzei ( asta afirma o ... (vezi toată discuția)