Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... studii superioare sau de scurta durata?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

studii superioare sau de scurta durata?

Va rog tare mult sa-mi raspundeti la o intrebare:
Facultatile de 3 ani in sistem Bologna(fara master), sunt considerate studii superioare sau studii de scurta durata?
Va multumesc!
@Kyandra nu spun ca ai sau nu dreptate, dar alt sistem nu mai exista... Din 2008 nu mai exista studii superioare de 4 ani. Problema e, zic eu, de la aprobarea sistemului Bologna si nu de la absolventi.