avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 336 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... studii superioare sau de scurta durata?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

studii superioare sau de scurta durata?

Va rog tare mult sa-mi raspundeti la o intrebare:
Facultatile de 3 ani in sistem Bologna(fara master), sunt considerate studii superioare sau studii de scurta durata?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: ContSters98240 , utilizator 22:05, 2 Martie 2010
@Kyandra nu spun ca ai sau nu dreptate, dar alt sistem nu mai exista... Din 2008 nu mai exista studii superioare de 4 ani. Problema e, zic eu, de la aprobarea sistemului Bologna si nu de la absolventi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce fel de studii sunt? tudor1973 tudor1973 Am absolvit Facultatea de Stiinte Economice si Administratie Publica ,,Stefan cel Mare,, Suceava specializarea contabilitate si informatica de gestiune in anul ... (vezi toată discuția)
Studii de lunga durata sau studii de scurta durata? nicol1970 nicol1970 Sunt absolventa a Universitatii Spiru Haret, Facultatea se Stiinte Juridice si Administrative, specializarea Administratie Publica, forma de invatamant ... (vezi toată discuția)
Pot promova pe studii superiore daca am absolvit o facultate de 3 ani? Raluk24 Raluk24 Sunt absolventa a Facultatii de management financiar contabil promotia 2010 (durata studiilor 3 ani), 180 credite de stiudiu transferabile (ECTS), licentiata ... (vezi toată discuția)