Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale acu ce fac?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

acu ce fac?

am depus cereri de investire a BO, am primit de la instanta incheierea prin care se admite cererea mea, irevocabila si in plic primesc si BO investit , acum trimit cerere la un executor judecatoresc?? si ii trimit copie de pe incheierea de sedinta.??
pai ai investirea cu formula executorie, trebuie sa te adresezi unui executor judecatoresc, care inainte de a trece la executare va face o somatie, dar cunoaste el procedura e trebuie urmata
BO investit constituie titlu executoriu si nu incheierea de investire.
Cu BO investit si o cerere de inceperea executarii, te adresezi unui executor judecatoresc pt. inceperea executarii
ok multam pana aici am inteles ceea ce nu stiu sigur este la ce executor ma adresez din raza domiciliului debitorului sau oricare????
din raza resedintei sau de la loculcunde se afla bunul ce urmeaza a fi executat