Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie femei
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie femei

Buna seara!
Mama mea este nascuta in februarie 1952 si are 23 de ani stagiu de cotizare;
poate iesi la pensie anul acesta si daca da ,cand trebuie sa isi depuna dosarul pentru pensie?
va multumesc anticipat pt raspuns!
Se poate pensiona la limita de varsta dupa anul 2011 luna Februarie la varsta standard de pensionare de 59 ani daca indeplineste conditia stagiului minim de cotizare de 13 ani. Stagiul standard complet de cotizare este de 28 ani.