Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... international
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

international

buna dimineata!
la CEDO poate actiona in judecata un cetatean roman, statul german?
multumesc
Da, poate.
Gabriela PĂDURARIU, Alte profesii
ok. atunci unde poate actiona cetateanul raman,statul german in judecata?
(omul socoate ca a facut inchisoare pe nedrept pe teritoriul germaniei)
Pai la CEDO, nu?:)
daca ati fi scris de prima data " da, poate", in loc de " doar statul", intelegeam din prima..