Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale autorizatie sanitara
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

autorizatie sanitara

Buna.Ce autorizatii sanitare sunt necesare la un magazin mixt pentru a vinde mezeluri?Mentionez ca am autorizatia sanitara de pe anexa la certif. de inregistrare.Multumesc.
Parerea mea este ca ar trebui sa studiati ordinul 1030 din 20 august 2009.

Oricum, in acest moment functionati in baza autorizatiei emise de ONRC (certificat constatator privind autorizarea functionarii) iar corpul de control ar trebui sa vina in control in termen de 30 de zile sa vada daca respectati conditiile igienico-sanitare. In cazul in care le respectati, va vor indruma ei mai departe cu ceea ce aveti de facut.