Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Datorii TVA neplatite
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Datorii TVA neplatite

Buna ziua.

Am fost administratorul unei firme pana in 2007, moment in care firma a fost inchisa prin ordin judecatoresc pt.nedepunerea actelor(bilant etc).

Firma mai avea de plata TVA catre stat. Ca administrator, am obligatia de a plati datoriile acestea sau tin doar de SRL ?

Va multumesc.
Datoriile tin de societate in limita capitalului social subscris si varsat!
B-)
Multumesc Mihai.

Deci nu o sa ma mai caute nimeni sa-mi ceara sa platesc aceste datorii, chiar daca am fost administratorul ?

Un rauvoitor ar putea folosi schema asta ca sa pagubeasca statul in mod continuu.

Cu respect,

Adrian