Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... lege privind recipientele (acvarii, boluri) in care se ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

lege privind recipientele (acvarii, boluri) in care se comercializeaza produse in vrac (biscuiti, covrigei)?

Va rog mult daca stie cineva sa-mi raspunda la urmatoarea intrebare:
Care este nr. legii sau a ordonantei care se refera la recipientele (acvarii, boluri) in care se comercializeaza produse in vrac (biscuiti, covrigei)?
Va multumesc anticipat.
OG nr. 21/1992 privind protectia consumatorilor
ORDONANŢÃ nr.21 din 21 august 1992 privind protectia consumatorilor a fost republicata in Monitorul Oficial nr. 208/28 martie 2007 si modificata apoi prin LEGE nr.363 din 21 decembrie 2007 privind combaterea practicilor incorecte ale comercianţilor în relaţia cu consumatorii şi armonizarea reglementărilor cu legislaţia europeană privind protecţia consumatorilor , publicata in Monitorul Oficial
nr. 899/28 decembrie 2007.