avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... lege privind recipientele (acvarii, boluri) in care se ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

lege privind recipientele (acvarii, boluri) in care se comercializeaza produse in vrac (biscuiti, covrigei)?

Va rog mult daca stie cineva sa-mi raspunda la urmatoarea intrebare:
Care este nr. legii sau a ordonantei care se refera la recipientele (acvarii, boluri) in care se comercializeaza produse in vrac (biscuiti, covrigei)?
Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:43, 4 Februarie 2008
OG nr. 21/1992 privind protectia consumatorilor
ORDONANŢÃ nr.21 din 21 august 1992 privind protectia consumatorilor a fost republicata in Monitorul Oficial nr. 208/28 martie 2007 si modificata apoi prin LEGE nr.363 din 21 decembrie 2007 privind combaterea practicilor incorecte ale comercianţilor în relaţia cu consumatorii şi armonizarea reglementărilor cu legislaţia europeană privind protecţia consumatorilor , publicata in Monitorul Oficial
nr. 899/28 decembrie 2007.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legislatie privind alimentele organice luiza2008 luiza2008 Buna ziua! As vrea sa stiu daca in Romania exista vreo reglementare legala referitoare la alimentele/agricultura ecologiva,deoarece vreau sa realizez o ... (vezi toată discuția)
Ordonanþã nr. 21/1992 din 21/08/1992 versiune actualizata la data de 2712/2008 anonimul69 anonimul69 unde pot ca sa gasesc aceasta lege mai mult ma intereseaza articolului 93 lit.g din O.G. nr.21/1992.nu gasesc nicaieri aceasta lege si mai ales nu mai am pe ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, exista vreo lege care sa previna reclama online mincinoasa? ... ioalio ioalio Buna ziua, Exista vreo lege care sa previna reclama online mincinoasa? Aveam deschisa o pagina si mi-a aparut un banner reclama la produse gen suplimente ... (vezi toată discuția)