Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... plangere penala facuta de un vecin
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

plangere penala facuta de un vecin

buna ziua, ma aflu intr-o situatie tare incomonda in momentul de fata deoarece unul dintre vecini mei a facut o plangere penala la politie,ceea ce vreau sa va spun este ca sunt copropietar la o casa care se afla intr-o curte comuna,unul dintre vecini a inchis 3 dintre dependinte fara sa vb cu noi si noi la randul nostru am procedat la fel insa doar pentru a vedea si dansul cum este, desi suntem constienti ca nu este corect. acum as vrea sa stiu cum se formuleaza o plangere penala ca sa prodecez si eu la fel ca vecinul meu.va rog sa-mi dati macr un exemplu. va multumesc astept raspuns.;)
Mergeti la politie si depuneti plangere.
Detaliati infractiunea sub incidenta careia vecinul a formulat plangere impotriva dvs