Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... cerere inscriere la masa credala
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

cerere inscriere la masa credala

imi poate cineva trimite o cerere tip de inscriere la masa credala?
email : clarviziunee@yahoo.com
v-am trimis eu un model.

Model cerere inscriere la masa credala:

TRIBUNALUL ___________
- SECTIA COMERCIALA SI DE CONTENCIOS ADMINISTRATIV-FALIMENT
DOSAR NR. _______
TERMEN: _______________

DOMNULE PREªEDINTE,

Subscrisa _________________, societate comerciala romana, cu sediul social in localitatea ___________ ( adresa, CIF, J, alte date de identificare) cu sediul procedural ales la ___________________ (ex. sediu social), prin ____________(reprezentant) , in temeiul art. 65 alin. 1 din Legea nr. 85/2006 formulăm prezenta

CERERE DE ADMITERE A CREANTEI

solicitand inscrierea in tabelul preliminar al creantelor asupra averii societatii debitoare din prezentul dosar, _________, cu sediul _____________________ ( adresa, CIF, J, alte date de identificare), cu suma de ________________, reprezentand debit neachitat conform:

- ___________________( facturi, hot. jud. etc)

De asemenea, solicitam obligarea debitoarei la plata sumei de _____________, cu titlu de cheltuieli de judecata constand in ___________________. ( daca este cazul)

In fapt: ________(motivarea in fapt- descrierea pe scurt a situatiei de fapt si a legaturii comerciale cu debitorul)

În drept: Legea nr. 85/2006, privind procedura insolventei.
In probatiune: inscrisuri.
Anexam: acte doveditoare, taxa judiciara de timbru de____ lei si timbrul judiciar de ___ lei, dovada onorariului de avocat.

SC ______ SRL,
prin ____________

DOMNULUI PRESEDINTE AL TRIBUNALULUI ____________________