avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Activitate AnnaMaria_ru

Activitate AnnaMaria_ru

Răspuns la discuția cod cor
multumesc
Răspuns la discuția cod cor
Buna ziua! Am si eu nevoie sa ma ajute cineva cu un cor ptr coordonator evenimente sau organizator evenimente pe partea de turism...nu reusesc sa gasesc nicaieri. Multumesc
Răspuns la discuția contract perioada determinata
multumesc
Răspuns la discuția contract perioada determinata
Am si eu o nelamurire. Am un angajat caruia ii expira contractul de munca in 02.04. Dar aceasta zi pica sambata? Cum se anunta in revisal? Vineri, care este cu o zi inainte sau luni care este dupa?

Si daca nu doreste sa mai stea cu ce data i se face lichidarea in revisal? Cu 2.04?

Multumesc
Răspuns la discuția scanarea cartilor de munca
da...lucreaza din 1996.....pppfuuuu, deci trebuie dusa cartea de munca la Pensii...Multumesc de raspuns
Răspuns la discuția scanarea cartilor de munca
Am observat ca pe una din Carnetele de Munca ale unui angajat nu este trecur "Scanat...". El lucreaza la firma noastra din Noiembrie 2010. Nu are lipit nici stickerul cu CNP-ul si numele. Ultimul loc de munca trecut este din 2006. Ce ar trebui sa fac eu acum? Trebuie dus la scanat?#-o#-o
Răspuns la discuția deces salariat - ajutor urmas
Am si eu un caz asemanator doar ca salariatul nu era casatorit. Ajutorul se da parintilor , fratilor?
Ce documente trebuie sa aduca familia pentru a beneficia de ajutorul de deces?

Decesul a fost pronuntat ieri. Eu azi am aflat cand am ajuns la munca. Intrebarea mea este cu ce data il anunt in REVISAL? Astept pana va veni familia cu certificatul de deces sau il anunt cu data de azi? Multumesc mult
Răspuns la discuția concediul de maternitate
am inteles. Dupa terminarea celor 63 zile de postnatal i se poate suspenda cim ptr ccc. :D

Multumesc mult de tot =D>
Răspuns la discuția concediul de maternitate
Am si eu o angajata care a nascut pe data de 10.01.2011. Cu ce data i se va suspenda contractul individual? Cu data de sfrasit a concediului postnatal? Trebuie anuntata aceasta suspendare in revisal? Ca sa ii pot face suspendarea ce acte trebuie sa imi aduca? E primul caz pe care il am cu copii la locul de munca si nu stiu ordinea si nici pasii care trebuies urmati. Va multumesc :">
Daca se inapoiaza carnetele de munca angajatilor, trebuie sa existe la dosarul fiecaruia cate o copie dupa cartea de munca? A auzit cineva de asa ceva?