avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 586 soluții astăzi
Forum Activitate ggagiuu

Activitate ggagiuu

Buna ziua!As dori sa ma ajutati si pe mine cu niste informatii.Daca viitoarea mea sotie nu declara la depunerea actelor pt casatoria noastra ca a mai fost casatorita ce se intampla?Si a doua intrebare ar fi daca nu mai are actul de divort cum trebuie sa procedeze? Mentionez ca suntem din judete vecine.Multumesc anticipat.
doresc sa achizitionez un atv de 125 cc pentru al utiliza in gospodarie pe post de tractor de circulat o sa circul doar pe drum de tara sau mai bn zis de cimp trebuie sa il inregistrez ,vreau sa il folosesc pt a cara fin de pe cimp
am facut un abonament vodafone cu o adeverinta de la primarie precum ca locuiesc in comuna respectiva si buletinul .se poate face o executare silita in baza unei adeverinte
in 2008 am facut un abonament la vodafone pe care lam utilizat citeva luni dupa care am plecat afara acum cind am revenit am primit o instiintare de la o firma de recuperari topfactoring ca la sunt dator 1000 ce pot sa fac .zic ca ma dau in judecata
pentru ca nu l am votat nu vrea sa curete si drumul unde este situata locuinta mea
cunosc un caz el are 22 si ea 15 la 14 a nascut o fetita eu intreb oare are acest om dreptul sa faca sex cu o fata de 14 ani si legea nu zice nimic doar ca sau inteles parinti daca fata ar avea 10 tot asa ar fi legea ii da niste bani si o ia de sotie cind o fi majora sau cum asta cred eu incurjeaza prostitutia de minori sau vinderea ficelor pt ceva banuti