Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... unde este adevarata lege
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

unde este adevarata lege

cunosc un caz el are 22 si ea 15 la 14 a nascut o fetita eu intreb oare are acest om dreptul sa faca sex cu o fata de 14 ani si legea nu zice nimic doar ca sau inteles parinti daca fata ar avea 10 tot asa ar fi legea ii da niste bani si o ia de sotie cind o fi majora sau cum asta cred eu incurjeaza prostitutia de minori sau vinderea ficelor pt ceva banuti
Daca cunoasteti amanunte despre aceasta situatie si puteti dovedi cele relatate,sesizati organele de politie sau Parchetul.
Daca are mai mult de 15 ani si sesizati politia riscati sa comiteti dvs o infractiune.Denuntarea calomnioasa se pedepseste penal.
Eu cred ca organele in drept se pot sesiza singure.Nu are nicio legatura prostitutia cu ceea ce ziceti.
Daca faptele relatate sunt adevarate comiteti infractiunea despre care a facut vorbire dl.avocat.
De fapt data nasterii minorului dovedeste din plin cele relatate de dvs.
De fapt la familiile apartinand unei anumite etnii,mai exista situatii de acest gen,cand minora este "arvunita" de mic copil
Da, sub aspectul ,,arvunirii" daca ar fi vorba de asa ceva discutiile pot fi mult extinse.
Se recomanda incetarea unor astfel de practici,dar statele din UE au mari probleme.
In general nu exista dovezi.