avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 248 soluții astăzi
Forum Activitate feeliss

Activitate feeliss

buna. am o rugaminte daca ma puteti indruma, am un pr civil pe rol iar pt taxe am facut cerere de aj publ.si mi s-a acordat. partea adversa a deschis alt proces in care contesta aj publ, ca eu as avea bani[nu e adevarat], si a facut si plangere la parchet, si am fost chemat la politie sa-mi comunice ca sunt cercetata penal,, am dat declaratie, si m-ar interesa daca pot cere si sa mi se dea o copie de la politie dupa plangerea impotriva mea, ca peste cateva zile am termen in civil si as vrea sa o depun ca ma ajuta poate, sau macar sa am o copie sa vad exact ce scrie. stiti cumva daca am dreptul sa cer asa ceva? si ncum se procedeaza??
acum 10 ani locuiam cu acordul proprietarului in casa lui si am mers la ire{lumina) si am facut contract de livrare.pt acel imobil, dar nu pe numele meu ca nu aveam adresa acolo si nu aveam cum face pe mine ci am trecut numele proprietarului nu semnatura ci am scris numele lui. propr a facut acum 2 luni plangere impotriva mea de fals, uz de fals... cam asa ceva pt ce am facut eu acum 10 ani in urma. mentionez ca toate facturile sunt platite si a facut asta doar din rautate,ca avem proces civil pe rol in alta speta si ca sa ma necajeasca a facut. sa-mi fac griji , sau e prescrisa "fapta" comisa????
buna ziua. Poate cineva sa-mi spuna va rog daca pot accesa fonduri europene nerambursabile pt a construi si amenaja la gata o sala de nunti si alte festivitati( onomastica, praznic, botez) pe un teren cumparat la tara?
aveti idee cum pot afla care e valoarea unei monede vechi? e din aur, din anul 1908 si e cu EDWARDVS VII D: G: BRITT: OMN: REX F: D: IND: IMP: m-ar interesa cam cat e si cum pot sa o vand, va rog daca ma puteti ajuta...
Discuție lamurire exacta
va rog sa-mi explicati ce inseamna drept de uzufruct viager, apoi ce inseamna clauza de habitatie viagera?
buna. ma poate ajuta cineva sa -mi spuna daca pt a face dintr-un sant simplu [asa e acum] un fel de parcare , adica sa pun tuburi pt sa se scurga apa de ploaie si sa pun beton deasupra peste tuburi si pana in gardul meu in total lat de 3-4 m iar lung de vreo 40m, imi trebuie autorizatie de constructie??? si daca da aveti ideee cat costa si in cat timp se obtine??? si de unde???
Răspuns la discuția cum se calculeaza????
multumesc
Răspuns la discuția cum se calculeaza????
multumesc. deci mai bine mai astept 2- 3 zille dupa exirarea term de recurs si apoi merg la judec sa o fac def si irev si atunci aflu daca s-a facut recurs?
va rog>>> pt yn termen de recurs la ordonanta presedintiala de 5 zile de la pronuntare, pronuntat marti se calculeaza si simbata si duminica in cele 5 zile sau nu? apoi, dupa ce devine def si irev se poate aplica sau trebuie investita cu form executorie? ma intereseaza sa se poata aplica cat mai repede
va rog, puteti sa ma lamuriti pt un angajat din somaj cu ord. 13 pe unde trebuie de mers,ca nu trebuie platite asig sociale dar cum se procedeaza????#-o