avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Activitate virgilctgil

Activitate virgilctgil

Discuție ce sa fac
am reusit...
caut un avocat care sa vrea un anumit procent din suma care o iau eu.Sunt chemat marti la asigurari pentru discutii privind daunele morale si materiale ca parte vatamata accident auto
degeaba va spun ca nu vreau avocat cu mine vam cerut sfatul sa stiu cat sa cer
telefonic. am fost chemat la discuti privind daunele morale si materiale.Stiu ca ar trebui sa merg cu un avocat dar mam saturat de avocatii mei.vreau saami spuneti cam cat sacer si cum
am fost victima unui accident find pasager antrun auto.Am 18 zile iml am ramas cu un semn vizibil pe frunte am avut fractura de coasta fisura cot stang traumatism coloana cervicala plaga frontala stanga.Acum sunt chemat la negocieri fata an fata.va rog saa ami spuneti cum sa port aceste negocieri cam cat sa cer,firma de asigurari nedorind sa ajungem an instanta.Si nici eu nu doresc sa o mai lungesc
da asa e dar e adevarat ca nu pot cere decat daune materiale de la asigurari si pot fi mai mari decat am cheltuit
pai eu am deschis proces am avocat dar nu am avut nici o instanta de doi ani .Deci eu acum de la asigurari nu pot cere decat daune materiale. dar ei nu o sa ami ceara sa renunt la orce proces ampotriva lor eu nu ma pricep si avocatul meu nu ami spune nimic am facut o plangere ampotriva vinovatului si a asigurari si sa anceput urmarirea penala am solicitat daune morale si materiale sa antelg ca deaca acum mi se dau daunele materiale o sa mi se deaan instanta daunele morale?an procesul de urmarire penala sau sau tre sa deschid alt proces si cu privire la daunele materiale care mile ofera acum asigurarea presupun ca mai multcat pot dovedi cu acte ca am cheltuit nu pot cere? .Nu sunt si nu am fost angajat an omentul accidentului si cam ce pot dovedi cu acte ca am cheltuit acum doi ani e suma de 2000 de roni aproximativ .Nu pot cere daune materiale mai multde atat? sa zicem 5000 6000 de roni?Sau ei numi fac o oferta ?
deci nu ma ajuta nimeni
pai si eu acum ce sa cer de la asigurari doar daune materiale si cumsa cer daunele morale an instanta daca ei vor sa anchid dosarul si lamuritima si pe mine va rog cum fac cererea si cat sa cer ca aveti experienta