avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 294 soluții astăzi
Forum Activitate nicusor75

Activitate nicusor75

Discuție succesiune
nu ma poate lamurii si pe mine nici un avoc cu ce treb sa fac la dosar nr 35168/212 /2017 succesiune
Discuție succesiune
in cat timp se legalizeaza hotararea judecatoreasca de la pronuntare
Răspuns la discuția succesiune
bn seara noi am angajat un avocat adica eu si una din surori noi pt ca noi sintem in afara tari avocatu nea zis ca trebuie sa asteptat 30 sau poate 60 de zile pana apare official in monitorul oficIal dupa aceia sa ii dea bani la care ni I returnez dansul dar mi se pare ceva dubios aici ori avocatul ne minte ori eu nu cunosc legislatia
Răspuns la discuția succesiune
bn seara noi am angajat un avocat adica eu si una din surori noi pt ca noi sintem in afara tari avocatu nea zis ca trebuie sa asteptat 30 sau poate 60 de zile pana apare official in monitorul oficIal dupa aceia sa ii dea bani la care ni I returnez dansul dar mi se pare ceva dubios aici ori avocatul ne minte ori eu nu cunosc legislatia
Discuție succesiune
bn seara mama mea a facut succeso uneasy price judecatorie pronuntarea sa dat pe 6 Nov in cat timp este obligation sa ne despagubeasca cu partea care ni se cuvine fratilor si sa hotarat sau ce este de facut ca sa pot face contestate sau mai bn trebuie sa mai astept ceva de la data pronuntari
care ar fii suma pt ami angaja un avocat pt a nu mai plati taxa auto si cit ar dura

cine imi poate zice daca se poate da in judecata pentru a nu mai plati taxa de inmatriculare auto
este adevarat ca se poate inmatricula autoturisme fara a mai plati taxa si care ar fi procedura
buna ziua vreau sa divortez fara a pune avocat pt ca nu am baniunde trebuie sa ma adresez si ce taxe se plateste eu cu fosta nu mai sunt la o luna dupa ce am scos actele nu avem casa sau copii sa inpartim ia este in spania de atunci aproximativ (9 anii) normal miam refacut viata si am 2 copii cu actuala si nu pot beneficia nici copii de aloctia suplimentara cu legile lui boc vreau un rasp .urgent unde anume la judecatorie trebuie sa intreb si ce taxa va multumesc
Discuție divort
buna ziua vreau sa divortez fara avocat care sant pasi cre ar trebuii sa ai fac si unde trebuie sa ma adresez va multumesc