avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 113 soluții astăzi
Forum Activitate bianchita

Activitate bianchita

Va rog sa-mi spuneti cum e mai bine.....sa-l las asa deocamdata (stocul e in valoare de 2500 ron ) sau sa il fac acum la suspendarea activitatii venit.........ma gandesc la tva.... fiind platitor........si nu stiu cum sa procedez.........sa fie BINE......pe perioada suspendarii ma gandesc sa nu ma trezesc cu vreun control si sa imi spuna ca trebuia colectat si sa imi mai bage si penalizari......si dupa cei 3 ani doresc sa o inchid definitiv.
Răspuns la discuția suspendare activitate SRL
si care ar fi demersurile?....si implicarile?......
Răspuns la discuția inchidere cont 381
inregistrarea 608=381 o pot face acum in articole contabile ??...(octombrie)....vreau sa suspend activitatea si as dori sa inchid acum acest cont...
Răspuns la discuția suspendare activitate SRL
scuze...5311
Răspuns la discuția inchidere cont 381
Imi puteti posta un model de PV de distrugere?...am cautat si nu gasesc...
Am urmatoarea situatie:
1012 - 200
1061 - 40
371 - 2627,42
4551 - 3415
3111 - 298,31
si doresc sa suspend activitatea(nu merge deloc si am inteles ca aceasta este cea mai buna varianta)
si nu stiu cum sa procedez sa fie mai bine....las conturile asa pur si simplu ?....s-au inchid 371 si 4551???(va trebui sa platesc impozit in acest caz).....si ar mai trebui sa inchid ceva?....nu stiu .........balanta trebuie sa aiba soldurile 0?....
Intentionez ca dupa 3 ani sa o inchid definitiv.
Răspuns la discuția Acuzatie de viol ?!
e virgina fata,are doar o dilatare de 3-5cm...asa am inteles ca a iesit la IML
Răspuns la discuția Acuzatie de viol ?!
Imi poate recomanda cineva un avocat f.bun in drept penal in jud. Ialomita?
Răspuns la discuția Acuzatie de viol ?!
Aceasta nepoata are un prieten caruia i-ar fi spus ca baiatul meu ar fi pus-o sa il atinga....in momentul in care au inceput sa iasa, sora mea,mama fetei,a incercat sa il sperie foarte tare spunandu-i ca daca se apropie de fata ei ii va spune tatalui fetei si acela il va omori daca va merge cu ea la medic si va constata ca fata lui nu mai este virgina ...tata care momentan este in puscarie si este acuzat de trafic de droguri.
Ma gandesc ca el datorita acestui lucru a mers la sora mea si i-a spus.....probabil s-a speriat gandindu-se ca poate au facut si altceva si sa nu pice el
In momentul in care fata a fost intrebata de rude a spus cu totul altceva...ca de fapt a fost violata
Răspuns la discuția Acuzatie de viol ?!
inca nu s-a ajuns cu dosarul la procuror .Dar daca demonstram ca este virgin cum ar trebui sa procedam?'