avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Activitate MirelaM

Activitate MirelaM

Răspuns la discuția Cat costa sa divortezi?
Multumesc. Evident ca onorariul difera, ca si la orice serviciu, functie de calitate si cantitate, eu vroiam sa stiu doar o marja , intre 500 si 1500 de Ron sau mai stiu eu cat, am dat doar un exemplu, ceream doar o aproximatie . Multumesc de intelegere
Buca ziua . As dori sa aflu , daca se poate , cam cat "costa " actualmente un divort,macar aproximativ. Anume, taxele legale stiu, 39 Ron taxa de timbru dar de fapt ma intereseaza cam cat ar fi onorariul unui avocat si daca este necesara o taxa la fiecare infatisare si ce cheltuieli se mai presupun a fi. Multumesc anticipat
Răspuns la discuția Recuperare certificat casatorie
multumesc pentru promptitudine.
Nu este nici o problema faptul ca certificatul original exista ? u e nici pierdut, nici distrus, pur si simplu sotul meu l-a luata din casa.
Buna ziua !
As dori sa va intreb daca se poate procura , si de unde , o copie a certificatului de casatorie , eventual legalizata, pe care sa o pot folosi la depunerea divortului.
precizez ca actele au fost luate de sotul meu tocmai pentru a nu da curs acestui demers.
Multumesc anticipat
Răspuns la discuția preluare credit
imi cer scuze dar nu prea am inteles, repet situatia este aceasta credit facut pe numele meu, casa pe numele la amandoi, eu vreau sa vand casa ca sa imi recuperez banii, el nu vrea, vreau sa preia el creditul dar nu stiu daca spoate si vreau sa stiu daca tot ce am investit in casa , bunuri si altele, pot sa imi recuperez banii daca nu am facturi si daca el poate sa fie de rea credinta si sa spuna ca nu am bagat nimic ce fac?
Răspuns la discuția preluare credit
creditul este facut pe numele meu deoarece asa cum am spus si mai sus aveam salariul mai mare si suma luata putea fi astfel mai mare
Răspuns la discuția preluare credit
nu cred ca nu vrea sa plateasca deoarece vrea sa ramana cu casa dar spune ca singur nu poate acoperi rata, iar eu nu mai vreau sa am de-a face cu asta
Răspuns la discuția preluare credit
nu, creditul a fost facut acum aprox 5 ani cand ne-am apucat sa ne construim casa, creditul a fost facut pe numele meu deoarece aveam veniturile mai mari, acum eu vreau sa divortez dar sotul nu vrea sa vanda casa , asa ca ma intreb daca vrea sa imi puna piedici poate sa o faca?Mentionez ca eu vreau sa plec din casa si sa incerc sa imi recuperez macar ce am bagat in ea .Chiar , el poate "dovedi " ca eu nu am contribuit cu nimic daca facturile unele nu le aveam altele au fost pe numele lui ?
Discuție preluare credit
va rog frumos sa imi raspundeti daca creditul facut pe numele meu poate fi preluat de catre altcineva , eventual sotul in eventualitatea divortului ?
Răspuns la discuția aflare data judecare divort
multumesc