avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 140 soluții astăzi
Forum Activitate raluca35

Activitate raluca35

Răspuns la discuția Deces administrator firma
va multumesc foarte mult pentru aceste clarificari!
Răspuns la discuția Deces administrator firma
Buna ziua, multumesc pentru raspuns, ma interesa efectiv cum se procedeaza cine cere aceasta verificare notarul? si unde? exista un sistem prin care se verifica in toate bancile?
Buna ziua,
va rog sa- mi spuneti in cat timp de la decesul administratorului unei firme este necesara inlocuirea acestuia?
Dat fiind faptul ca este vorba despre tatal meu, acesta detine conturi la mai multe banci (nu stim exact unde), cum putem intra in posesia sumei de bani deoarece suntem mostenitori, care este procedura, unde trebuie sa ne adresam?
Buna ziua !
Detin un pfa si doresc sa angajez cu contract de munca o persoana cu handicap accentuat cu drept de munca. in ce conditii pot face asta? persoana cu handicap este scutita de taxe in acest caz? dar eu ca pfa ce obligatii de plata am pentru aceasta persoana? va multumesc!
Răspuns la discuția situatie familiala
da multumesc pentru indrumari dar ce rugaciune anume ar trebui sa fac ? bineinteles ca mergem pe calea aceasta inainte de toate si sintem constienti si credem faptul ca NUMAI DUMNEZEU DACA VREA FACE MINUNI pentru ca totul de la EL vine spre indreptarea noastra! daca puteti sa mi dati mai multe amanunte. toate necesitatile lui sint sustinute de familie bineinteles. multumesc!

si multumim pentru faptul ca sinteti un bun samarinean si ajutati lumea cu raspunsurile dvs!

[folositi va rog, butonul editeaza cand aveti ceva de adaugat, multumesc]
Răspuns la discuția situatie familiala
multumesc pt raspuns. toate variantele sugerate de dvs sint ok pina la momentul evacuarii din spatiu.unde ? in strada? de aceea am luat in considerare varianta dupa gratii si in siguranta si el si noi decat in strada in conditiile date. e adevarat ca la noi dupa gratii nu e ca in orice tara civilizata dar sintem 3 persoane blocate din cauza lui din toate punctele de vedere
iar referitor la alte variante mai umane va pot asigura ca in cei 15 ani am incercat orice. Ne am resemnat si cu ideea ca asa este vointa lui Dumnezeu si tuturor celor care au impresia ca vor sa scapam de el etc le spun ca se inseala si va rog sa l luati pentru 6 luni la dvs sa vedem cum veti vedea situatia dupa. Nu e nimeni rau intentionat dar sintem realisti. ceea ce am relatat nu e decit o parte din ceea ce face.
Răspuns la discuția munca strainatate
[Editat] o tzeapa esti oricand predispus sa o incasezi din romania cu firmele de plasare in sensul ca nu este niciodata suta la suta ce se spune .o puteti verifica si daca ai semnat contractul nu prea mai ai sanse sa ti recuperezi pagubele decat daca ii dai in judecata si iti pui si tu clauze in contract ceea ce este posibil sa nu ti se dea voie. [Editat] cautati pe google parerile oamenilor pe forum despre firma respectiva. mult succes si intelepciune!



[Mesaj editat - pe forum se discuta ideea, nu persoana fizica/juridica, prin urmare nu are relevanta denumirea firmei]
Buna seara,
Ma numesc Costache Raluca si doresc sa va adresez o intrebare referitoare la o problema familiala cu care ne confruntam de aproximativ 15 ani. este vorba despre fratele meu in varsta de 33 de ani care incepand de la varsta liceului fura din casa si vinde fura bani orice, nu munceste, joaca la jocuri de noroc, este implicat in mai multe procese de frauda pe internet, a fost inselat de niste "smecherasi" si a preluat o firma cu 30000euro datorii, datorii la telefoane, etc. sintem disperati stam permanent in teroare deoarece am incercat sa l scoatem din aceste probleme pe motive medicale si va dati seama ca nu e usor mai ales cand acele persoane sint infractori de cartier si locuiesc langa noi. ne pune si pe noi si pe el in pericol.mentionez ca la varsta de 20 de ani a fost diagnosticat cu schizofrenie. ce putem face cu el in aceste conditii? il putem reclama la politie? am ajuns la capatul rabdarilor. il putem institutionaliza etc? va multumesc f mult pentru raspuns!