Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Angajare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Angajare

O persoana, pensionata de drept se mai poate angaja din nou cu jumatate de norma, si sa-si pastreze in continuare pensia??
Daca prin pensionata de drept intelegeti pensie pentru limita de varsta, da atunci poate continua sa activeze ca si salariat.
Buna ziua !
In principiu , da , daca este apta din pdv medical , daca nu intra sub incidenta prev. legii 329/2009 (in cazul angajarii in sistemul bugetar) si... bineinteles .. daca exista acordul angajatorului .