avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 454 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto inmatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto inmatriculare

am un opel astra caravan, motor 1.7 TD, din 1999, E2 asa am inteles de la rar si as dori sa imi spuna cineva cat platesc taxa de prima inmatriculare. astept raspuns...pls
Cel mai recent răspuns: Teodor Mecu , Avocat 12:39, 11 Iulie 2010
Noua taxa de poluare dupa 19/02/2009
Taxa specifica CO2: 0
Taxa specifica pe cilindree: 6.6
Cota de reducere: 79
Vechime: 11 ani - 12 ani inclusiv
TAXA: 2,356.20 EURO
Curs schimb: 1 E = 4.2688 RON
TAXA: 10,058.15 RON

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inmatriculare auto provenienta germania maarkyM maarkyM Buna seara, am achiz de curan un opel astra din 99 din Germania si am fost la RAR Galati pt identificare,rezultat:respins cu revenire pt serie motor ... (vezi toată discuția)
Calcul taxa auto de poluare supersudsrl supersudsrl Pentru o masina inscrisa pe o pers. juridica ANAF a calculat o taxa de 9492 lei.Mentionez ca este vorba de un autoturism care a fost inmatriculat prima data in ... (vezi toată discuția)
Noua taxa auto liviaadela liviaadela Tocmai mi-a cumparat un logan din 2006 care initial a fost inmatriculat de banca de leasing a fostului propietar in 2006, si fostul propietar a inmatriculat-o ... (vezi toată discuția)