Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Divort
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Divort

Caz: Doi soti cu copil minor , 3 ani si ceva, divorteaza, (ea a depus cerere de divort cu incredintare copil). El sustine ca nu poate sa lase copilul in grija ei , deoarece nu stie sa aiba grija de el. Ce sanse sunt ca tatal sa obtina custodia copilului, si care ar fi cele mai tari dovezi si motive pentru ca instanta sa ii incredinteze lui copilul. Si inca ceva, ancheta de la protectia copilului, care va trebui facuta, se plateste de cel care o solicita, sau intra in cheltuielile judecatoresti ? sau cum ?
sansele tatalui de a obtine tutela copilului sunt infime avand in vedere varsta extrem de mica a copilului.
dar idei despre ce s-ar putea face sa castige , hai sa creem o exceptie! Mai multe idei, mai multe sanse!