avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 205 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Cultură generală ce ziceti de un concurs cu teme de cultura generala?
Discuție deschisă în Cultură generală

ce ziceti de un concurs cu teme de cultura generala?

ce spuneti daca am face un concurs cu teme de cultura generala?
ce premii va asteptati sa primeasca castigatorul?
care credeti ca ar fi cea mai buna modalitate de premiere/desemnare a castigatorului?

alin
Cel mai recent răspuns: ContSters167247 , utilizator 23:23, 4 Aprilie 2011
@zoritong "Dimensiuni:raza ecuatoriala(a)6378 245 m raza polara (b) 6........?"=D>

Si celebra proportie "pi" ar fi diferita de 3.14 ....................................................., forma nefiind perfect sferica ........
Chiar este o provocare . Cum vedem noi pamantul !!!


corina :slap:
Ultima modificare: Miercuri, 13 Ianuarie 2010
ContSters109653, utilizator
zoritong a scris:

A fost Moise, a fost Mohamed,.......Zarathustra al cui a fost si prin ce se caracterizeaza religia intemeiata de el?


Profet / Iran ( rusinica mie ....am cautat pe net )

:">
maran corina a scris:


Ai vreo adresa de site , unde pot sa vad cate ceva din superbele minuni ale naturii !? Ceva gen : acum imi place acest peisaj !!!
Mai ales lacuri !!!
=D>
corina


;) mesaj privat ..."ne auzim"!
Ultima modificare: Joi, 14 Ianuarie 2010
ContSters82109, utilizator
:-/ Desi oamenii de stiinta considera ca pe suprafata planetei noastre nu pot trai decat fiinte cu structuri si infatisari potrivite istoriei lor evolutive, stiri lapidare sau comentarii ample asupra aparitiei unor fapturi enigmatice in locuri dintre cele mai greu accesibile(lacuri adanci si tulburi,piscuri inghetate) retin tot mai frecvent atentia cititorilor de pretutindeni.Calificate cu ambiguitate drept "monstri" - notiune lipsita de orice semnificatie stiintifica - fapturile respective constitue subiectul unei vii polemici.care sunt principalii eroi ai acestei mitologii contemporane si in ce scop sunt utilizati intr-o societate bantuita de grave contradictii - cum este cea occidentala? :">
Fapturi cu infatisare extraterestra , monstrul din Lochness , fapturi uriase ...imblanite..
Nu stiu care-i scopul . Mie ,cel putin ,imi distrag atentia de la adevaratele probleme...

:D

corina
Ultima modificare: Joi, 14 Ianuarie 2010
ContSters109653, utilizator

Alte discuții în legătură

Vine primavara! Valeriu TUDOR Valeriu TUDOR Vine, iarasi, Primavara, Ca in fiecare an, Iar pe forum sta lipita Tot Corina lu\' Maran.:( (vezi toată discuția)
Ce va place sa gatiti? hanselline hanselline Ce gatesc azi? Ce e prin frigider sau fac piata? Toti din familia mea au aceleasi gusturi? Cum ii impac? Azi facut varza calita cu carnati si macrou cu ... (vezi toată discuția)
Se zburleste iarna Valeriu TUDOR Valeriu TUDOR Iarna grea, Iarna grea, Nu mai esti iubita mea! (Si erai asa draguta...) Caut alta mai calduta. (vezi toată discuția)