Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... sesizare catre primarie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

sesizare catre primarie

in urma sesizarii facute catre primarie cand un vecin a montat ilegal un gard imprejmuind terenul meu raspunsul d-lui primar a fost ca nu este de competenta lui sa ia o masura oarecare. deoarece este ruda apropiata cu respectivul vecin primarul a refuzat orice implicare desi in alte situatii asemanatoare a gasit solutii.cui sa ma adresez?
Pentru montarea gardului este nevoie de autorizaţie de construcţie. În ce priveşte încălcarea proprietăţii aveţi la îndemână mai multe acţiuni, tulburare de posesie, obligaţia de a face, revendicare.
Consultaţi un avocat pentru situaţia d-voastră.