Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... procedura juridica
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

procedura juridica

Doresc sa dau in judecata directia regionala de drumuri sau agentia nationala de drumuri.
Care este procedura?
Trebuie sa ma adresez unui avocat?
Trebuie sa iau legatura cu un barou de avocati?
Trebuie sa depun o plangere la tribunal?
Ce costuri trebuie sa achit in vederea acestei actiuni?
Costurile le pot recupera dupa judecata?
Ce altceva ar trebui sa mai stiu?
Multumesc pentru raspuns!
Doriti sa ii dati in judecata ca angajat al acestora sau aveti de facut o contestatie la un proces verbal de contraventie? Trebuie sa fiti mai specific, cat despre cheltuieli le veti recupera in cazul in care veti avea castig de cauza.
Sunt proprietarul unui teren (5000mp) si cei de la drumuri au construit pe o bucata din teren (ei spun ca doar vreo 300mp) o sosea de centura.
Daca aveti titlu de proprietate asa cum sustineti puteti deschide proces.
Va puteti angaja avocat din orice barou doriti.
Nu conteaza baroul in care este inscris.

avocat Claudiu Lascoschi
angajati-va un avocat care sa promoveze o actiune in instanta.aveti toate sansele sa obtineti despagubiri mari.