avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... acte pentru dosar - obtinere cetatenie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

acte pentru dosar - obtinere cetatenie

ce acte am nevoie pentru a primii cetatenia maghiara pentru mine si familia mea. Am cautat pe net dar nu am gasit nimic.Sant insurat si am 2 fete minore.
Cel mai recent răspuns: spiridoncatalin , utilizator 13:39, 28 Februarie 2012
Solicitati informatii la Consulatul maghiar din Cluj, Timisoare, Bucuresti sau Miercurea Ciuc, unde va este mai aproape.
Nu exista cetatenie maghiara, ci doar cetatenie ungara...
Delador a scris:

ce acte am nevoie pentru a primii cetatenia maghiara pentru mine si familia mea. Am cautat pe net dar nu am gasit nimic.Sant insurat si am 2 fete minore.



Vedeti si aici
[ link extern ]
singurul document pe care va trebui sa-l obtineti este cate un bilet catre ungaria numai dus pentru fiecare membru al familiei dvs. drum bun !!!!!!!!!!!!!!!
Delador a scris:

ce acte am nevoie pentru a primii cetatenia maghiara pentru mine si familia mea. Am cautat pe net dar nu am gasit nimic.Sant insurat si am 2 fete minore.


stiti cumva unde se da proba de limba maghiara?la intocmirea dosarului sau la depunerea lui personala la consulat?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cetatenie maghiara ale2012 ale2012 buna seara.am si eu o intrebare.am cetetenia maghiara si as vrea sa ma duc in ungaria sa imi fac pasaportul pentru a plecat in olanda.am si eu o intrebare daca ... (vezi toată discuția)
Calatorie sua cetatean maghiar claudiucostea7 claudiucostea7 buna ziua! va rog sa-mi spuneti care sunt conditiile pentru a obtine o autorizatie ESTA. sunt cetatean roman si traiesc in Romania, dar in acelasi timp sunt ... (vezi toată discuția)
Cetatean turc cu carte de rezidenta in romania ContSters326116 ContSters326116 Buna seara,am si eu 2 intrebari daca poate cineva sa imi raspunda.sunt cetatean turc,cu carte de rezidenta pentru membru de familie in romania si as vrea sa ... (vezi toată discuția)