Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... acte pentru dosar - obtinere cetatenie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

acte pentru dosar - obtinere cetatenie

ce acte am nevoie pentru a primii cetatenia maghiara pentru mine si familia mea. Am cautat pe net dar nu am gasit nimic.Sant insurat si am 2 fete minore.
Solicitati informatii la Consulatul maghiar din Cluj, Timisoare, Bucuresti sau Miercurea Ciuc, unde va este mai aproape.
Nu exista cetatenie maghiara, ci doar cetatenie ungara...
Delador a scris:

ce acte am nevoie pentru a primii cetatenia maghiara pentru mine si familia mea. Am cautat pe net dar nu am gasit nimic.Sant insurat si am 2 fete minore.

Vedeti si aici
[ link extern ]
singurul document pe care va trebui sa-l obtineti este cate un bilet catre ungaria numai dus pentru fiecare membru al familiei dvs. drum bun !!!!!!!!!!!!!!!
Delador a scris:

ce acte am nevoie pentru a primii cetatenia maghiara pentru mine si familia mea. Am cautat pe net dar nu am gasit nimic.Sant insurat si am 2 fete minore.

stiti cumva unde se da proba de limba maghiara?la intocmirea dosarului sau la depunerea lui personala la consulat?