Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... aprobare CCMN
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

aprobare CCMN

A fost aprobat CCM la nivel national?
Eu stiu ca afost depus spre aprobare.
Asta stiu si eu ...dar a fost aprobat...efectiv? :)
N-a aparut inva in Mof, deci nu este inca in vigoare
Instantlife a scris:

N-a aparut inva in Mof, deci nu este inca in vigoare

Nu are nicio tangenta publicarea in M.Of. a CCMN cu intrarea lui in vigoare ... legea prevede ca, ccm intra in vigoare de la data inregistrarii lui sau la o data ulterioara inregistrarii acestuia.

Pana in prezent CCMN nu a fost inregistrat la Ministerul Muncii.